Benchpress na šikmé lavici

Benchpress na šikmé lavici je cvikem určeným pro rozvoj horní části prsních svalů. Činku uchopte širokým úchopem. Při pohybu pohybu dolů směřujte činku na střed hrudníku (v oblasti nad prsními bradavkami), odkud ji plynule a bez odrazu tlačte zpět vzhůru. Lokty držte po celou dobu pohybu v úrovni ramen. Neoddalujte bedra od podložky.

Dýchání: Při pohybu rukou vzhůru výdech

Protáhování střední a zadní části deltového svalu

Protahování střední a především zadní části deltového svalu spočívá v tahu lokte k protilehlému rameni. Postavte se do základního postoje s chodidly umístěnými na šíři ramen. Levou rukou uchopte pravou paži v oblasti lokte a pomalu ji přitahujte přes střed těla k levému rameni. Nezvedejte přitom ramena. Poté cvik zopakujte i na opačnou stranu.

Protahování přední a zadní části deltového svalu

Výchozí pozice je při strečinku přední a střední části deltového svalu jako při protahování prsního svalu. Rozdíl je pouze v postavení horní končetiny opírající se o žebřiny. Paže musí rotoval v oblasti ramenního kloubu, aby tak došlo k protažení příslušných svalových vláken. Cvik provádíme postupně – nejprve na pravou a pak na levou stranu.

Benchpress na rovné lavici

Účel cviku: Rozvoj střední části prsních svalů

Nejoblíbenější cvik začínajících kulturistů. Aktivuje střední část prsních svalů. Činku uchopte širokým úchopem. Při pohybu dolů směřujte činku na střed hrudníku, v oblasti nad prsními bradavkami, odkud ji plynule a bez odrazu tlačte zpět vzhůru. Lokty držte po celou dobu pohybu v úrovni ramen. Neoddalujte bedra od podložky.

Dýchání: Při pohybu vzhůru výdech